Bindalstevnet 2019

12. - 13. juli 2019. Arrangør Indre Bindal Skytterlag.

Joakim Bangstads skyting holdt til tredjeplass på hjemmebane, like foran lillesøster Anja på fjerdeplass. Her er de to fotografert ved en tidligere anledning.  Foto: privat

Sport

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Hans Bakken, Nordre Skage  345, 2. Tor Bertil Risvik, Overhalla  343, 3. Joakim Bangstad, Indre Bindal  343, 4. Anja Bangstad, Indre Bindal  342, 5. Audun Fiskum, Harran  341, 6. Knut Olav Olsen, Skarpskytten  340, 7. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran  337, 8. Sindre Jule, Overhalla  336, 9. Jøran Nordhuus, Brønnøysund  335, 10. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage  334, 11. Audun Risvik, Overhalla  328, 12. Rolf Eldstad, Overhalla  327, 13. Svein Iver Anzjøn, Indre Bindal  310, 14. Svenn Hegland, Grong  309, 15. Georg Storvik, Øvre Velfjord  213.

V55: 1. Snorre Rolandsen, Kolvereid  343, 2. Svein Erik Eid, Brønnøysund  342, 3. Robert Lorentsen, Brønnøysund  338, 4. Else Restad, Kolvereid  333, 5. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  332.

J, 16-17 år: 1. Elise Solum Bakken, Nordre Skage  348, 2. Edla Fiskum, Harran  345, 3. Anne Marie Anzjøn, Indre Bindal  342, 4. Jonas Sørenmo, Kolvereid  342, 5. Dina Bratland, Vikna  339, 6. Marius Edvardsen, Kolvereid  339, 7. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage  318.

ER, 14-15 år: 1. Maria Valan, Kolvereid  343, 2. Miriam Johanne Edvardsen, Kolvereid  340.

R, 11-13 år: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage  346, 2. Thea Sørenmo, Kolvereid  335, 3. Anna Valan, Kolvereid  333, 4. Andreas Fiskum, Harran  330, 5. vilde wahl, Kolvereid  323.

V65: 1. Harald H. Valø, Vikna  349, 2. Arve Lund, Kolvereid  349, 3. Magne Andreas Råum, Meihatten  348, 4. Trond Hyllnes, Vemundvik  347, 5. Lars Nordhuus, Brønnøysund  346, 6. Birger Risvik, Overhalla  344, 7. Tor Aune, Gutvik  340.

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen  349, 2. Kjell Oddbjørn Lien, Botnan  349, 2. Halvor Solum, Nordre Skage  349, 4. Harald Elverum, Høylandet  347, 5. Lorents Sklet, Grong  346, 6. Rolf Martin Ness, Lierne  346, 7. Jan Tiller, Gutvik  345, 8. Ole Terje Stuevoll, Botnan  345, 9. Paul Magne Guttvik, Gutvik  344, 10. Trond Brennhaug, Grane  340, 11. Bjørn Nygård, Gutvik  327, 12. Chris O. Sverkmo, Vemundvik  247.

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  343, 2. Arne Christian Valan, Indre Bindal  335, 3. John Arne Edvardsen, Kolvereid  333, 4. Olav Kalvik, Vikna  330, 5. Anita Eng Kjekshus, Kolvereid  328, 6. Kåre Edvardsen, Kolvereid  327, 7. Trygve Bratland, Vikna  323.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Tor Bertil Risvik, Overhalla  246, 2. Hans Bakken, Nordre Skage  245, 3. Anja Bangstad, Indre Bindal  244, 4. Joakim Bangstad, Indre Bindal  243, 5. Audun Fiskum, Harran  242, 6. Knut Olav Olsen, Skarpskytten  242, 7. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran  238, 8. Sindre Jule, Overhalla  237, 9. Jøran Nordhuus, Brønnøysund  236.

Klasse 4: 1. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage  235, 2. Audun Risvik, Overhalla  235, 3. Rolf Eldstad, Overhalla  233, 4. Georg Storvik, Øvre Velfjord  213.

Klasse 3: 1. Svein Iver Anzjøn, Indre Bindal  219, 2. Svenn Hegland, Grong  215.

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  245, 2. Arne Christian Valan, Indre Bindal  238, 3. John Arne Edvardsen, Kolvereid  236, 4. Olav Kalvik, Vikna  236, 5. Anita Eng Kjekshus, Kolvereid  235, 6. Kåre Edvardsen, Kolvereid  232, 7. Trygve Bratland, Vikna  228.

Klasse 1: 1. Marius Ingebrigtsen, Overhalla  245, 2. Olav Wahl, Kolvereid  244, 3. Jens B Brekk, Vikna  238.

V55: 1. Snorre Rolandsen, Kolvereid  246, 2. Robert Lorentsen, Brønnøysund  242, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund  242, 4. Else Restad, Kolvereid  241, 5. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  234.

J, 16-17 år: 1. Elise Solum Bakken, Nordre Skage  248, 2. Edla Fiskum, Harran  246, 3. Jonas Sørenmo, Kolvereid  243, 4. Anne Marie Anzjøn, Indre Bindal  243, 5. Marius Edvardsen, Kolvereid  241, 6. Dina Bratland, Vikna  240, 7. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage  219.

ER, 14-15 år: 1. Maria Valan, Kolvereid  246, 2. Miriam Johanne Edvardsen, Kolvereid  242.

R, 11-13 år: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage  247, 2. Thea Sørenmo, Kolvereid  240, 3. Anna Valan, Kolvereid  239, 4. vilde wahl, Kolvereid  236, 5. Andreas Fiskum, Harran  234.

NU, -15 år: 1. Karoline Winter Nordhuus, Brønnøysund .

V65: 1. Arve Lund, Kolvereid  250, 2. Magne Andreas Råum, Meihatten  249, 3. Lars Nordhuus, Brønnøysund  249, 4. Harald H. Valø, Vikna  249, 5. Trond Hyllnes, Vemundvik  247, 6. Birger Risvik, Overhalla  245, 7. Tor Aune, Gutvik  244.

V73: 1. Halvor Solum, Nordre Skage  250, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen  249, 3. Kjell Oddbjørn Lien, Botnan  249, 4. Paul Magne Guttvik, Gutvik  248, 5. Jan Tiller, Gutvik  247, 6. Harald Elverum, Høylandet  247, 7. Chris O. Sverkmo, Vemundvik  247, 7. Lorents Sklet, Grong  247, 9. Ole Terje Stuevoll, Botnan  246, 10. Rolf Martin Ness, Lierne  246, 11. Trond Brennhaug, Grane  245, 12. Bjørn Nygård, Gutvik  235.