Stevnet ble gjennomført av Brønnøysund skytterlag med 67 deltakere på skytebanen på Mosheim.

Leder Jøran Nordhuus i skytterlaget skriver til BA at æret var dårlig, og våde regn og vind gjorde skyteforholdene vanskelige og ujevne.

– Dessverre traff meteorologene godt, det dårlige været startet på morgenen og ga seg da vi var ferdige. Helt i tråd med værmeldinga, skriver han.

Stevnet har vært arrangert siden 1977, med de to koronaårene som unntak, og som hovedregel på Kristi himmelfartsdag. Årets stevne var med andre ord det 46. i rekken.

Robert Lorentzen fra Brønnøysund sikret hjemmeseier i V65 med 349 poeng, men Sandra Fagerbakk vant klasse 1 med 248 poeng.

Kyststevnet, Brønnøysund SKL, 09.05.2024:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen (5) 342, 2. Kine Bekkevold, Austerbygda (5) 341, 3. Øyvind Abel, Grane (4) 336

V55: 1. Tom Karlsen, Røvassdalen 343, 2. Børge E. Lysfjord, Gutvik 339, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 237

Klasse 2: 1. Stian Mosand Hanssen, Nidaros 338, 2. Tore Tveråmo, Gutvik 334, 3. Tanja Aanes, Fustvatn

Rekrutt: 1. Andreas Fagerbakk, Brønnøysund

Eldre rekrutt: 1. Karoline Winter Nordhuus, Brønnøysund

Junior: 1. Jøran Alexandersen, Brønnøysund

V65: 1. Robert Lorentsen, Brønnøysund 349, 2. Steinar Aufles, Fustvatn 349, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund 346

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 349, 2. Birger Risvik, Overhalla 346, 3. Lars Nordhuus, Brønnøysund 346

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Sandra Fagerbakk, Brønnøysund 248, 2. Kristian Myhra Wærstad, Øvre Velfjord 246, 3. Jeanett Karlsen, Øvre Velfjord 243, 4. Thorleif Øverås, Øvre Velfjord 237

Klasse 2: 1. Tanja Aanes, Fustvatn 239, 2. Stian Mosand Hanssen, Nidaros 238, 3. Tore Tveråmo, Gutvik 238, 4. Steinar Fagernes, Øvre Velfjord 233, 5. Per Magne Fellingfors, Grane 230, 6. Svein Yngve Hegland, Grong 227, 7. Jan Roar Jakobsen, Brønnøysund 222, 8. Stine Weiseth Skogstrand, Øvre Velfjord 217, 9. Jens Karsten Kjærstad, Gutvik 211

Klasse 3: 1. Esben Fagerbakk, Brønnøysund 229, 2. Øyvind Langø, Øvre Velfjord 227

Klasse 4: 1. Tor Bertil Risvik, Overhalla 240, 2. Øyvind Abel, Grane 240, 3. Audun Risvik, Overhalla 235, 4. Siv Svartisdal, Røvassdalen 235, 5. Nils Johan Johansen, Nesna 234, 6. Vegard K. Govasli, Øvre Velfjord 233, 7. Morten Eriksen, Mosjøen 230, 8. Svenn Ivar Simskar, Grane 229

Klasse 5: 1. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 243, 2. Kine Bekkevold, Austerbygda 241, 3. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 237, 4. Jøran Nordhuus, Brønnøysund 232

Klasse V55: 1. Tom Karlsen, Røvassdalen 244, 2. Børge E. Lysfjord, Gutvik 239, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 237, 4. Frode Albertsen, Mosjøen 234, 5. Svenn Hegland, Grong 232, 6. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord 230, 7. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 218

Klasse NU: Leon Strømhaug, Brønnøysund, Richard Sørhus, Brønnøysund

Klasse R: 1. Andreas Fagerbakk, Brønnøysund 240, 2. Vebjørn Winter Nordhuus, Brønnøysund 204

Klasse ER: 1. Karoline Winter Nordhuus, Brønnøysund 242

Klasse J: 1. Jøran Alexandersen, Brønnøysund 229

Klasse NV: 1. Mona Bastesen Sørnes, Øvre Velfjord 246, 2. Ståle Markussen, Brønnøysund 230

Klasse V65: 1. Steinar Aufles, Fustvatn 250, 2. Robert Lorentsen, Brønnøysund 249, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund 247, 4. Are Mareno Skar, Mosjøen 246, 5. Sture Lien, Mosjøen 245, 6. Jens Ole Jensen, Brønnøysund 238, 7. Arnt Steen, Brønnøysund 231

Klasse V73: 1. Lars Nordhuus, Brønnøysund 249, 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 249, 3. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 247, 4. Birger Risvik, Overhalla 247, 5. Harald Skjelbred, Steinkjer 246, 6. Harald Elverum, Høylandet 246, 7. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 245, 8. Werner Jensen, Alteren 244, 9. Steinar Nilsen, Grane 243, 10. Halvor Solum, Nordre Skage 243, 11. Olav Jule, Overhalla 241, 12. Asbjørn Toremo, Grong 239, 13. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn 234