Sterke resultater på stevne i Sømna

Torsdag arrangerte Sømna IL friidrettsstevne på Sømna stadion.

Waldemar Knygh Rossdal hadde flere sterke resultater. Her er han i aksjon på Sømna stadion tidligere i år.  Foto: Norma Moen

Sport

Det var flere sterke resultater i det gode været:

-  Allsidige Waldemar Knygh-Rossdal som oppnår resultater på høy nasjonalt nivå både i løp, hopp og kast løp denne gangen 1500m på 4,25 som er klubbrekord i gutter 16 år, forteller Roy Rørmark fra arrangørene.

- Sterke resultater også av Brage Arumairasa, Frøya Baustad og Iselin Evensen. Sistnevnte var forøvrig i Steinkjer forrige helg og løp 400 m på 59,11, som var ny klubbrekord for kvinner i Sømna og nest beste resultat i landet i år i 17-årsklassen, påpeker han.


Resultater Sømna 08.07
J-1260m
1Frøya BaustadSømna IL9,22
2Dagmar de  LieSømna IL10,02
G-1260m
1Emil KolsvikSømna IL9,85
G 1460m
1Adrian OlsenSømna IL8,93
J-17100m
1Iselin EvensenSømna IL13,00
MS100m
1Didrik PettersenSpilllum IL14,41
J18/191500m
1Tone Lise PedersenBUL -Tromsø4,57,58
G-141500m
1Niklas Rørmark AndersonSømna IL4,54,77
2Amund ReinfjordSømna IL5,07,43
G-151500m
1Andreas OlsenSømna IL5,12,12
G-161500m
1Waldemar Knygh-RossdalSømna IL4,25,70
G-171500m
1Jonas PedersenBUL-Tromsø4,52,56
MS1500m
1Nils A ReinfjordSømna IL4,58,90
J-12Høyde
1Frøya Baustad Sømna IL1,35
2Dagmar de LieSømna IL1,05
G-12Høyde
1Emil KolsvikSømna IL1,25
G-14Høyde
1Niklas Rørmark AndersonSømna IL1,55
KSHøyde
1Signe Wågan RørmarkSømna IL1,10
j-12kule 2 kg
1Frøya baustadSømna IL9,29
J-13kule 2 kg
1Iben Knygh-RossdalSømna IL7,88
G-14kule 4 kg
1Jarl Amund ArumaraisaSømna IL10,03
2Amund ReinfjordSømna IL6,92
3Adrian OlsenSømna IL6,61
G-15kule 4 kg
1Andreas OlsenSømna IL10,47
G-16kule 5 kg
1Brage ArumairasaSømna IL13,39
2Waldemar Knygh-RossdalSømna IL12.88
KSkule 4 kg
1Stine FagerliSømna IL9,66
2Signe Wågan RørmarkSømna IL6,18
MV 50-54kule
1Tommy DaleSømna IL12,10
MV 70-74kule 4 kg
1Tor DaleSømna IL11,78
MV 50-54spyd 800g
1Tommy DaleSømna IL41.45
MV 50-54spyd 700g
1Tommy DaleSømna IL43,75
Deltakere under 11 år
Ulrik Rørmark Anderson
Sondre Solli
Johannes Dahle
Taha Ramadan
Lucas de Lie
Synne Wågan Myrvang
Sivert Wågan Myrvang
Liam Trælnes Østensen