Nils André var raskest Hilstad rundt

Nils André Reinfjord vant 5-kilometeren da løpskarusellen snurrret innom Velfjord søndag.

Nils André Reinfjord klokker seg selv i mål på fjorårets utgave av Vegabøgen.   Foto: Lena Sofie Rakvaag

Sport

50 løpere og mosjonister la av gårde fra Gimle. Halvparten deltok i konkurranseklassen. Det var to distanser - fire og fem km.

Sømna ILs Nils André Reinfjord vant herrenes 5 km med tiden 23.38, ti sekunder foran lagkamerat Rolv-Jørgen Bredesen. Hilstad ILs Alexander Angheli kom på tredjeplass med 25.40.

I dameklassen løp Torsdagsklubbens Anita Rosland inn til seier i ensom majestet og ble klokket inn til 28.02.

Øvrige klassevinnerne 5 km

Gutter 11-14 år: Arselan Mohammadi, Hilstad IL 34.57

Veteran 50 pluss: Werner Reinfjord, Sømna IL 24.53

Klassevinnere 4 km

Gutter 11-14 år: Felix Vedal Grøttheim 18.52 Sømna IL

Jenter 11 – 14 år: Sunniva Hansen 22.44 Sømna IL

Jenter 15-19 år: Sofie Bredesen, Sømna IL 21.26


Hilstad rundt erstattet Hilstadfjellet opp som ikke kunne gjennomføres på grunn av koronarestriksjonene.

Neste løp i Sør-Helgeland løpskarusell er Vegabølgen lørdag 5. september.


RESULTATLISTE HILSTAD RUNDT 23. AUGUST

4 Km

Jenter 11 – 14 år.

1. Sunniva Hansen 22.44 Sømna IL

2. Stella Vedal Grøttheim 28.26 Sømna IL

3. Kristin Sund Rørmark 28.33 Sømna IL

4. Frida Vedal Grøttheim 28.35 Sømna IL

Jenter 15-19 år.

1. Sofie Bredesen 21.26 Sømna IL

Gutter 11-14 år.

1. Felix Vedal Grøttheim 18.52 Sømna IL

2. Sander Øyen Uthaug 19.02 Sømna IL

3. Amund Reinfjord 19.47 Sømna IL

4. Andreas Leander Olsen 20.00 Sømna IL

5. Adrian A. Olsen 22.48 Sømna IL

5 Km

Damer 20-49 år.

1. Anita Rosland 28.02 Torsdagsklubben

Gutter 11-14 år.

1. Arselan Mohammadi 34.57 Hilstad IL

Herrer 20-49 år.

1. Nils Andre Reinfjord 23.38 Sømna IL

2. Rolv-Jørgen Bredesen 23.48 Sømna IL

3. Alexander Angheli 25.40 Hilstad IL

4. Håvard Pettersen 26.30 Sømna IL

5. Martin Lillefjell 26.51 Sømna IL

6. Glenn-Cato Slåttøy 29.23 Sømna IL


Herrer 50 år og eldre.

1. Werner Reinfjord 24.53 Sømna IL

2. Steinar Westerberg 24.54 Sømna IL

3. Arild Hansten 26.02 Tjalg IL

4. Ole Arnfinn Reinfjord 28.39 Sømna IL

5. Roy Rørmark 30.28 Sømna IL

6. John Drevland 32.31 Hilstad IL

7. Ernst Fjeldstad 34.56 Sømna IL


Trimmere

1. Tom Ivar Olsen Sømna IL

2. Ann Helen Johansen Sømna IL

3. Ragnvald Seim Sømna IL

4. Arnfinn Torgnes Torsdagsklubben

5. Eli Lyngøy Torgnes Torsdagsklubben

6. Judith Lorentzen Sport 1

7. Brynhild Larsen

8. Johnny Lorentzen Sport 1

9. Arne Richard Rørmark

10. Geir Lien Hilstad IL

11. Birger Storvik

12. Hilde Skogmo Løperjentån

13. Rita Nilsen Løperjentån

14. Bjørn-Tore Strand

15. Nora Slåttøy Sømna IL

16. Marianne Pettersen Sømna IL

17. Eline Fjelldalselv Hilstad IL

18. Lukas Fjelldalselv Hilstad IL

19. Leah Solheim Hilstad IL

20. Øyvind Grøttheim Sømna IL

21. Alf Trygve Nielsen Hilstad IL

22. Anders Stokke Hilstad IL

23. Siri Nepås Hilstad IL

24. Steffen Strøm Hilstad IL

25.Ingrid Stokke Hilstad IL

Kilde: Arrangør Hilstad IL