Sterke prestasjoner på stevne i Sømna

De ble satt flere klubbrekorder torsdag kveld.

Solveig Bjøru har kvalifisert seg til både UM og NM i tresteg, i tillegg til UM i spyd. Her deltar hun under fjorårets UM (NM for yngre).  Foto: Rune Helle

Sport

Torsdag arrangerte Sømna IL seriestevne i friidrett på Sømna stadion. Med var også tilreisende deltakere fra andre klubber.

- Hyggelig å ha utøver fra Hattfjelldal IL og SMIL Engavågen på besøk, sier Lise Bjøru fra Sømna IL.

Det var flere gode prestasjoner:

* Sunniva Hallaraune Hansen tok klubbrekorden i tresteg for J-13.

* Solveig Bjøru tok klubbrekord i tresteg for j-17. Resultatet 10,47 kvalifiserer til både UM og NM for U20. Hun har også kvalifisert seg til UM i spyd.

* Frøya Baustad satte klubbrekord i tresteg j-11

* Waldemar Knygh-Rossdal kvalifiserte seg til UM i tresteg.


LØP

60m

Rekrutter:
Ørjan Hauglund

Johannes Dahle

Ulrik Rørmark Anderson

                                  

J-11                                       

1. Frøya Baustad                                Sømna IL        9,99

2. Stella Vedal Grøttheim                 Sømna IL        10,01

3. Dagmar de Lie                               Sømna IL        10,59

4. Kari Baustad                                  Sømna IL        10,99

J-12                                       

1. Aurora Mjølkarlid                       Hattfjelldal IL   9,49

J-13                                       

1. Sunniva Hallaraune Hansen          Sømna IL        9,21

2. Kaisa Graven                                 Sømna IL        9,37

3. Mari Braaten                             Hattfjelldal IL     9,56

4. Ingebjørg Hjelle                             Sømna IL        9,72

5. Signe Bredesen                              Sømna IL        9,84

J-14                                       

1. Åse Vik Larsen                       Hattfjelldal IL       8,72

G-12                                      

1. Sigve Mjølkalid                 SMIL Engavågen       9,09

G-13                                      

1. Niklas Rørmark Anderson             Sømna IL        9,22

2. Heine Grøttheim                            Sømna IL        9,38

G-14                                      

1. Andreas Olsen                               Sømna IL        8,98

100m                         

J-16                                       

1. Iselin Evensen                                Sømna IL        13,46

2. Guro Martine Brøndbo Dahl      Hattfjelldal IL    14,77

G-16                                      

1. Henrik Vesterlid                          Hattfjelldal IL   12,33

2. Sander Johansen                            Sømna IL        14,55

G-18/19                                            

1. Einar Bjøru                                    Sømna IL        12,82

MV35                                    

1. Espen Olsen                                   Sømna IL        11,78


TRESTEG               

J-11                           

1. Frøya Baustad                                Sømna IL        7,29

2. Dagmar de Lie                               Sømna IL        7,07

3. Stella Vedal Grøttheim                  Sømna IL        6,91

4. Kari Baustad                                  Sømna IL        5,75

J-12                           

1. Aurora Mjølkarlid                   Hattfjelldal IL       9,18

2. Iben Knygh-Rossdal                      Sømna IL        6,35

J-13                           

1. Sunniva Hallaraune Hansen          Sømna IL        8,90

2. Kaisa Graven                                 Sømna IL        8,20

3. Ingebjørg Hjelle                             Sømna IL        7,40

J-14                           

1. Åse Vik Larsen                         Hattfjelldal IL     10,30

2. Maren Sjåvik                             Hattfjelldal IL     9,90

J-16                           

1. Sigrid Forsmo Kapskarmo         Hattfjelldal IL    10,97

2. Tiril Graven                                   Sømna IL        9,22

J-17                           

1. Solveig Bjøru                                 Sømna IL        10,47

G-13                          

1.  Niklas Rørmark Anderson            Sømna IL        9,21

G-15                          

1. Waldemar Knygh-Rossdal             Sømna IL        11,12

2. Magnus Hanem                          Hattfjelldal IL    10,87

3. Gabriel Lande Norheim            Hattfjelldal IL     10,54

4. Sigurd Mjølkarlid                      Hattfjelldal IL     10,50


SPYD

J-12    Spyd 400g                 

1. Iben Knygh-Rossdal                                 Sømna IL        18,19

J-13    Spyd 400g                 

1. Mari Braaten                                          Hattfjelldal IL    22,77

J-17    Spyd 500g                 

1. Solveig Bjøru                                             Sømna IL        31,01

G-13   Spyd 400g                 

1. Niklas Rørmark Andersson                       Sømna IL        27,02

2. Jarl Amund Arumairasa                            Sømna IL        24,33

G-14   Spyd 600g      ,          

1. Andreas Olsen                                           Sømna IL        33,21

G-15   Spyd 600g                 

1. Brage Arumairasa                                      Sømna IL        45,47

2. Waldemar Knygh-Rossdal                        Sømna IL        42,18

G-16   Spyd 700g                 

1. Arne Olav Brøndbo Dahl                      Hattfjelldal IL     40,11

2. Henrik Vesterlid                                    Hattfjelldal IL     37,99

3. Sander Johansen                                        Sømna IL        14,00

G-18/19          Spyd 800g                 

1. Einar Bjøru                                                Sømna IL        38,85

MV     Spyd 800g                 

1. Tommy Dale                                              Sømna IL        44,20

MV     Spyd 500g                 

1. Tor Dale                                                    Sømna IL        21,48


KULE

J-12    Kule 2,0kg                

1. Ida Hagen Jarmund                                  Hattfjelldal IL   8,83

2. Runa Finseth                                          Hattfjelldal IL    5,99

J-14    Kule 3,0kg                

1. Åse Vik Larsen                                      Hattfjelldal IL    9,40

2. Ingrid Krutnes                                       Hattfjelldal IL     7,16

3. Maren Sjåvik                                         Hattfjelldal IL     7,0

J-16    Kule 3,0kg                

1. Guro Martine Brøndbo Dahl                Hattfjelldal IL     10,64

J-17    Kule 3,0kg                

1. Solveig Bjøru                                             Sømna IL        9,80

KS      Kule 4,0kg                

1. Stine Nygård Fagerli                                 Sømna IL        9,82

G-13   Kule 3,0kg                

1. Jarl Amund Arumairasa                            Sømna IL        8,50

G-15   Kule 4,0kg                

1. Brage Arumairasa                                     Sømna IL        13,97

2. Waldemar Knygh-Rossdal                        Sømna IL        13,13

G-16   Kule 5,0kg                

1. Henrik Vesterlid                                     Hattfjelldal IL    14,09

2. Arne Olav Brøndbo Dahl                       Hattfjelldal IL    12,02

MV 45-49       Kule 7,26kg              

1. Tommy Dale                                             Sømna IL        10,88

MV     Kule 4,0kg                

1. Tor Dale                                                    Sømna IL        11,55

                                  


Resultater fra løpsstevne

Torsdag ble det arrangert et rent løpsstevne på Sømna stadion.



Iselin var tett på to finaler i helga

Iselin Evensen (16) ble nummer ni både på 60 og 200 meter under junior NM. Sømna-jenta var beste utøver på begge distanser som ikke fikk finale.

 

Tett på medalje

Julian Bastesen (16) var på vei mot medalje på 60 meter i sin aldersklasse under junior NM. Ti meter før mål møtte Brønnøysund-gutten veggen. Og han ble til slutt nummer seks.

 

 

Solveig var én centimeter fra UM-kravet

Sterke Sømna-prestasjoner i Steinkjer.