Kaja vant juniorklassen i Velfjordstevnet

Øvre Velfjord skytterlag arrangerte Velfjordstevnet 29. og 30. mai.
Sport

Velfjordstevnet 2019

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Audun Fiskum, Harran  345, 2. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran  344, 3. Vegard K. Govasli, Øvre Velfjord  339, 4. Morten Eriksen, Mosjøen  338, 5. Jøran Nordhuus, Brønnøysund  337, 6. Nils Kristian Johansen, Nesna  334, 7. Siv Svartisdal, Røvassdalen  334, 8. Øyvind Abel, Grane  334, 9. Hilmar Johansen, Nesna  332, 10. Nils J. Johansen, Nesna  331, 11. Hans J. Løkkesmo, Budal  330, 12. Roar Pettersen, Vikna  330, 13. Nora Johansen, Nesna  329, 14. Tom Karlsen, Røvassdalen  329, 15. Svein Richard Rogne, Mosjøen  329, 16. Marion Aanes Larsen, Bjøllånes  325, 17. Georg Storvik, Øvre Velfjord  225, 18. Jens Ole Jensen, Brønnøysund  225.

V55: 1. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  339, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  338, 3. Robert Lorentsen, Brønnøysund  337, 4. Svein Erik Eid, Brønnøysund  336, 5. Are Mareno Skar, Mosjøen  325.

J, 16-17 år: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  349, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  343, 3. Mathias Johan Rogne, Mosjøen  343, 4. Emil Lysøy Wika, Austerbygda  340, 5. Ivan Kristoffersen, Øvre Velfjord  222.

ER, 14-15 år: 1. Emma E. Fjelldalselv, Øvre Velfjord  311.

R, 11-13 år: 1. Andreas Fiskum, Harran  334.

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  349, 2. Lars Nordhuus, Brønnøysund  348, 3. Will-Arne Jakobsen, Sortland  347, 4. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  344, 5. Olav Jule, Overhalla  339, 6. Lillian Herring, Austerbygda  242.

V73: 1. Tor Skomsvold, Vemundvik  350, 2. Harald Elverum, Høylandet  350, 3. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  349, 4. Trond Brennhaug, Grane  348, 4. Lorents Sklet, Grong  348, 6. Svein Arne Ivarrud, Susna  348, 7. Gudmund Røsdal, Mosjøen  346, 8. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  345, 9. Gunnar Bjørhusdal, Namsskogan  344, 10. Arnfinn Larsen, Herfjord  340, 11. Kolbjørn Fagerbakk, Brønnøysund  328, 12. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  242, 13. Steinar Nilsen, Grane  240.

Klasse 2: 1. Robert Storvik, Øvre Velfjord  334, 2. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  329, 3. Simon Andre Bohlin Røvassmo, Bjøllånes  323, 4. Arvid Aursøy, Brønnøysund  317, 5. Johanne Mari Larsen, Bjøllånes  312, 6. Olav Kalvik, Vikna  224.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran  245, 2. Audun Fiskum, Harran  245, 3. Jøran Nordhuus, Brønnøysund  240, 4. Hilmar Johansen, Nesna  236, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen  233.

Klasse 4: 1. Morten Eriksen, Mosjøen  243, 2. Vegard K. Govasli, Øvre Velfjord  239, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen  239, 4. Nils Kristian Johansen, Nesna  238, 5. Øyvind Abel, Grane  237, 6. Hans J. Løkkesmo, Budal  235, 7. Roar Pettersen, Vikna  234, 8. Svein Richard Rogne, Mosjøen  234, 9. Marion Aanes Larsen, Bjøllånes  233, 10. Nils J. Johansen, Nesna  233, 11. Nora Johansen, Nesna  231, 12. Georg Storvik, Øvre Velfjord  225.

Klasse 3: 1. Jens Ole Jensen, Brønnøysund  225.

Klasse 2: 1. Robert Storvik, Øvre Velfjord  240, 2. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  233, 3. Simon Andre Bohlin Røvassmo, Bjøllånes  231, 4. Olav Kalvik, Vikna  224, 5. Arvid Aursøy, Brønnøysund  223, 6. Johanne Mari Larsen, Bjøllånes  218.

Klasse 1: 1. Jens B Brekk, Vikna  242, 2. Thorleif Øverås, Øvre Velfjord  240, 3. Kim Andre Melstein, Øvre Velfjord  231.

V55: 1. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  241, 2. Robert Lorentsen, Brønnøysund  241, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund  240, 4. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  239, 5. Are Mareno Skar, Mosjøen  239.

J, 16-17 år: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  249, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  243, 3. Mathias Johan Rogne, Mosjøen  243, 4. Emil Lysøy Wika, Austerbygda  242, 5. Ivan Kristoffersen, Øvre Velfjord  222.

ER, 14-15 år: 1. Emma E. Fjelldalselv, Øvre Velfjord  228.

R, 11-13 år: 1. Andreas Fiskum, Harran  241.

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  250, 2. Lars Nordhuus, Brønnøysund  249, 3. Will-Arne Jakobsen, Sortland  248, 4. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  245, 5. Olav Jule, Overhalla  243, 6. Lillian Herring, Austerbygda  242.

V73: 1. Tor Skomsvold, Vemundvik  250, 2. Harald Elverum, Høylandet  250, 2. Lorents Sklet, Grong  250, 4. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  250, 5. Trond Brennhaug, Grane  248, 6. Svein Arne Ivarrud, Susna  248, 7. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  247, 8. Gudmund Røsdal, Mosjøen  247, 9. Gunnar Bjørhusdal, Namsskogan  246, 10. Arnfinn Larsen, Herfjord  244, 11. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  242, 12. Steinar Nilsen, Grane  240, 13. Kolbjørn Fagerbakk, Brønnøysund  235.

JEG: 1. Steinar Fagernes, Øvre Velfjord  244, 2. Bjørn-Åge Nilsen, Øvre Velfjord  243, 3. Alf Rune Alexandersen, Brønnøysund  243, 4. Tove Merete Edvardsen, Øvre Velfjord  241, 5. Werner Abrahamsen, Øvre Velfjord  238, 6. Beate Solli Nilsen, Øvre Velfjord  234, 7. Olve Haugen, Øvre Velfjord  228, 8. Torstein Graven, Øvre Velfjord  227.

NV, 16+ år: 1. Benny Fjelldalselv, Øvre Velfjord  236, 2. Alexandr Angheli, Øvre Velfjord  236, 3. Eline Trælvik, Øvre Velfjord  224, 4. Ådne Flønes, Øvre Velfjord  203.