Dette er resultatene fra torsdagens Kyststevne

Sport

Kyststevnet, Brønnøysund SKL, 30.05.2019

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika (5) 343, 2. Hilmar Johansen, Nesna (5) 340, 3. Nils Kristian Johansen, Nesna (4) 339, 4. Tor Bertil Risvik, Overhalla (5) 338, 5. Audun Risvik, Overhalla (4) 337

V55: 1. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord 339, 2. Robert Lorentsen, Brønnøysund 339, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund 338

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord 340, 2. Arvid Aursøy, Brønnøysund 329, 3. Jens Karsten Kjærstad, Gutvik 327

Rekrutt: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage 345, 2. Andreas Fiskum, Harran 325

Eldre rekrutt: 1. Oliver Høyland, Brønnøysund 328

Junior: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna 347, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 346, 3. Jonas Sørenmo, Kolvereid 337, 4. Dina Bratland, Vikna 337

V65: 1. Arve Lund, Kolvereid 346, 2. Lars Nordhuus, Brønnøysund 346, 3. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 343

V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 350, 2. Jan Tiller, Gutvik 350, 3. Tor Skomsvold, Vemundvik 350

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Marius Ingebrigtsen, Overhalla 242, 2. Jens B Brekk, Vikna 239

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord 242, 2. Jens Karsten Kjærstad, Gutvik 235, 3. Arvid Aursøy, Brønnøysund 234, 4. Olav Kalvik, Vikna 231, 5. Tanja Aanes, Fustvatn 230, 6. Trygve Bratland, Vikna 222

Klasse 3: 1. Jens Ole Jensen, Brønnøysund 223, 2. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 222, 3. Svein Yngve Hegland, Grong 217, 4. Marte Solstad Risvik, Overhalla 217, 5. Esben Fagerbakk, Brønnøysund 215, 6. Svenn Hegland, Grong 210

Klasse 4: 1. Nils J. Johansen, Nesna 241, 2. Vegard K. Govasli, Øvre Velfjord 240, 3. Nils Kristian Johansen, Nesna 239, 4. Audun Risvik, Overhalla 238, 5. Christian Espenes, Overhalla 237, 6. Hans J. Løkkesmo, Budal 233, 7. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage 230, 8. Siv Svartisdal, Røvassdalen 229, 9. Georg Storvik, Øvre Velfjord 229, 10. Roar Pettersen, Vikna 228, 11. Nora Johansen, Nesna 227, 12. Øyvind Abel, Grane 226

Klasse 5: 1. Hilmar Johansen, Nesna 244, 2. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 243, 3. Tor Bertil Risvik, Overhalla 240, 4. Audun Fiskum, Harran 239, 5. Kari Sofie Brøndbo Fiskum, Harran 238, 6. Jøran Nordhuus, Brønnøysund 236, 7. Tom Karlsen, Røvassdalen 223

Klasse V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 244, 2. Robert Lorentsen, Brønnøysund 243, 3. Svein Erik Eid, Brønnøysund 242, 4. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord 239, 5. Are Mareno Skar, Mosjøen 238, 6. Terje Røstad, Fagervika 225

Klasse NU: 1. Silje-Katrin Aakervik, Brønnøysund 201, 1. Kristian Aakervik, Brønnøysund 210, 3. Kasper Espenes, Overhalla 192, 4. Othelie Horn Fagerbakk, Brønnøysund 224, 5. Elise Gimse, Brønnøysund 242, 6. Agathe Nilsen Trælnes, Brønnøysund 202

Klasse R: 1. Even Johannes S. Fladvad, Nordre Skage 248, 2. Andreas Fiskum, Harran 235

Klasse ER: 1. Oliver Høyland, Brønnøysund 233

Klasse J: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 247, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna 247, 3. Dina Bratland, Vikna 244, 4. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 239, 5. Thea Alice Brøndbo, Harran 239, 6. Jonas Sørenmo, Kolvereid 238, 7. Vetle Skogmo, Brønnøysund 221, 8. Ivan Kristoffersen, Øvre Velfjord 201

Klasse NV: 1. Inga Irene Brøndbo, Harran 236, 2. Alexandr Angheli, Øvre Velfjord 233

Klasse V65: 1. Lars Nordhuus, Brønnøysund 248, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 248, 3. Arve Lund, Kolvereid 247, 4. Will-Arne Jakobsen, Sortland 246, 5. Olav Jule, Overhalla 243, 6. Lillian Herring, Austerbygda 236

Klasse V73: 1. Jan Tiller, Gutvik 250, 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 250, 3. Tor Skomsvold, Vemundvik 250, 4. Trond Brennhaug, Grane 250, 5. Lorents Sklet, Grong 249, 6. Gudmund Røsdal, Mosjøen 248, 7. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 247, 8. Harald Elverum, Høylandet 246, 9. Gunnar Bjørhusdal, Namsskogan 245, 9. Svein Arne Ivarrud, Susna 245, 11. Arnfinn Larsen, Herfjord 244, 12. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn 244, 13. Chris O. Sverkmo, Vemundvik 239, 14. Gudmund Røstad, Viken (opland) 239, 15. Steinar Nilsen, Grane 239, 16. Kolbjørn Fagerbakk, Brønnøysund 232

Jegerklassen: 1. Alf Rune Alexandersen, Brønnøysund 247, 2. Bjørn-Åge Nilsen, Øvre Velfjord 246, 3. Werner Abrahamsen, Øvre Velfjord 244, 4. Tove Merete Edvardsen, Øvre Velfjord 244, 5. Torstein Graven, Øvre Velfjord 237, 6. Beate Solli Nilsen, Øvre Velfjord 236, 7. Olve Haugen, Øvre Velfjord 228, 8. Odd Arne Abrahamsen, Øvre Velfjord 22