Se resultatene fra friidrettsstevnet i Sømna

Lengde var blant øvelsene på Sømna stadion. Bildet er fra et tidligere stevne.  Foto: Bård Pedersen

Sport

Kristi himmelfartsdag ble sesongens første friidrettsstevne arrangert på Sømna stadion. Det var med deltakere fra Sandnessjøen, Tjalg IL, Orkanger IL, Brønnøysund IL og Sømna IL.


Her er resultatene:

(PS: Listen er oppdatert kl. 19.16 med noen lengde-resultater som hadde falt ut)


Rekrutter 8-10 år: 60m, liten ball og lengde
Stella Vedal Grøttheim, Sømna IL
Dagrun Sund Einvik, Sømna IL  
Frøya Baustad, Sømna IL
Kari Baustad, Sømna IL  
Emil Kolsvik, Sømna iL  
Felix Vedal Grøttheim, Sømna IL
Iben Knygh-Rossdahl, Sømna IL  
Kristin Rørmark, Sømna IL
Frida Vedal Grøttheim, Sømna IL
Ingeborg Hoftun Folgerø, Sømna IL
Sara Olufsen, Sandnessjøen IL.
Agnes Eriksen, Sandnessjøen IL.

 

Barneidrett: 60m, liten ball og lengde
Ulrik Rørmark, Sømna IL
Nicolas Berg Olsen,  Tjalg IL
Sander Berg Olsen,  Tjalg IL
Simon Nyborg Folvik 14 Orkanger IL
Johannes Dahle, Sømna IL


60m hekk                             
J-12               
1          Patricia Kibalcica       Sandnessjøen IL         16,29

J-14               
1          Tiril Graven                            Sømna IL        12,27
2          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         12,36
3          Hedda Skjerve            Sandnessjøen IL         12,97

G-11              
1          Heine Grøttheim                    Sømna IL        12,32
2          Niklas Rørmark Andersson   Sømna IL        12,50
3          Amund Reinfjord                   Sømna IL        13,87

G-13                          
1          Waldermar Knygh-Rossdal   Sømna IL        12,09

60m                           
J-11               
1          Kaisa Graven                          Sømna IL        10,47
2          Ingebjørg Hjelle                     Sømna IL        11,14
J-12                           
1          Patricia Kibalcica       Sandnessjøen IL         11,40
2          Marika Iversen           Sandnessjøen IL         12,33

J-13               
1          Emma Baustad                       Sømna IL        9,10
2          Hedda Baustad                       Sømna IL        9,83
3          Sofie Bredesen                       Sømna IL        10,06

J-14               
1          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         9,60
2          Kirstin Lovise Moen              Sømna IL        9,79
3          Hedda Skjerve            Sandnessjøen IL         10,09

G-11                          
1          Andreas Lindvall Dahle         Sømna IL        9,93
2          Niklas Rørmark Andersson   Sømna IL        10,05
3          Heine Grøttheim                    Sømna IL        10,15
4          Snorre Baustad                       Sømna IL        10,40
5          Adrian Olsen                          Sømna IL        10,53
6          Amund Reinfjord                   Sømna IL        10,58

G-12              
1          Andreas Olsen                       Sømna IL        9,97
2          Håkon Hoftun Folgerø           Sømna IL        10,27


100m                         
J-15               
1          Solveig Bjøru                         Sømna IL        14,61
2          Oda Baustad                           Sømna IL        15,08

J-16               
1          Emma Eriksen            Sandnessjøen IL         13,37

KS                 
1          Solveig Berg Olsen    Brønnøysund IL         15,35

G-17                          
1          Einar Bjøru                             Sømna IL        13,01

MS                 
1          Espen Berg Olsen                  Sømna IL        11,96
2          Tommy Dale                          Sømna IL        14,73
3          Jan Olve Bjøru                       Sømna IL        15,52

600m                         
J-12                                       
1          Marika Iversen           Sandnessjøen IL         2.29,40
2          Patricia Kibalcica       Sandnessjøen IL         2.53,65

J-13                                       
1          Sofie Bredesen                       Sømna IL        2.04,56

J-14                                       
1          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         2.02,73

G-11                                      
1          Heine Grøttheim                    Sømna IL        2.05,57
2          Niklas Rørmark Andersson   Sømna IL        2.07,69
3          Amund Reinfjord                   Sømna IL        2.10,00
4          Snorre Baustad                       Sømna IL        2.14,87
5          Adrian Olsen                          Sømna IL        2.24,13

G-12                                      
1          Andreas Olsen                       Sømna IL        2.11,31

G-13                                      
1          Khalid Hassan                         Sømna IL        1.45,44

           

800m                         
J-14                                       
1          Iselin Evensen                        Sømna IL        2.34,1
2          Martine Evensen                    Sømna IL        2.35,8

J-15                                       
1          Emilie Lindvall Dahle           Sømna IL        2.50,2

G-17                                      
1          Einar Bjøru                             Sømna IL        2.18,9

MS                                        
1          Ørjar Evensen                         Sømna IL        2.36,2

3000m
MS                 
1          Lasse Blom                            Sømna IL        8,54
2          Kjell Arne Trælnes                Sømna IL        8,58

                                              
J-11    Lengde sone 0,5                               
1          Kaisa Graven                          Sømna IL        3,24

J-12    Lengde sone 0,5                               
1          Aurora Knygh                         Sømna IL        3,36
2          Patricia Kibalcica       Sandnessjøen IL         3,01
3          Adele Søreng                          Sømna IL        2,95
4          Marika Iversen           Sandnessjøen IL         2,90

J-13    Lengde sone 0,5                               
1          Emma Baustad                       Sømna IL        4,16
2          Sofie Bredesen                       Sømna IL        3,88

J-14    Lengde sone 0,5                               
1          Tiril Graven                            Sømna IL        4,41
2          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         4,17
3          Hedda Skjerve            Sandnessjøen IL         3,88
4          Kirstin Lovise Moen              Sømna IL        3,39

J-14    Lengde                                 
1          Tiril Graven                           Sømna IL        4,45
2          Hedda Skjerve            Sandnessjøen IL         4,28
3          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         3,64
4          Kirstin Lovise Moen              Sømna IL        2,84

J-15    Lengde
1          Solveig Bjøru                         Sømna            4,55

J-16    Lengde
1          Emma Eriksen            Sandnessjøen IL         4,85

G-11   Lengde sone 0,5                               
1          Niklas Rørmark Andersson   Sømna IL        3,98
2          Heine Grøttheim                    Sømna IL        3,82
3          Andreas Lindvall Dahle         Sømna IL        3,69
4          Snorre Baustad                       Sømna IL        3,49
5          Amund Reinfjord                   Sømna IL        3,30
6          Adrian Olsen                          Sømna IL        2,94

G-12   Lengde sone 0,5                               
1          Andreas Olsen                       Sømna IL        3,90
2          Håkon Hoftun Folgerø           Sømna IL        3,19
3          Armin Jamshidi                     Sømna IL        2,94

G-13   Lengde sone 0,5                               
1          Waldemar Knygh-Rossdal    Sømna IL        4,40
2          Khalid Hassan                         Sømna IL        4,25

G-17   Lengde                                  
1          Einar Bjøru                             Sømna IL        4,85

J-11    Kule 2,0kg                           
1          Ingebjørg Hjelle                     Sømna IL        5,47
2          Signe Bredesen                      Sømna IL        5,31

J-12    Kule 2,0kg                            
1          Patricia Kibalcica       Sandnessjøen IL         6,43
2          Marika Iversen           Sandnessjøen IL         3,87

J-13    Kule 2,0kg                            
1          Hedda Baustad                       Sømna IL        8,54
2          Emma Baustad                       Sømna IL        8,26
3          Sofie Bredesen                       Sømna IL        7,60

J-14    Kule 3,0kg                            
1          Sara Slåttøy                            Sømna IL        8,05
2          Iselin Evensen                        Sømna IL        7,49
3          Emilija Kibalcica       Sandnessjøen IL         7,19
4          Hedda Skjerve            Sandnessjøen IL         6,54
5          Kirstin Lovise Moen              Sømna IL        4,90

J-15    Kule 3,0kg                            
1          Oda Baustad                           Sømna IL        9,66

KS      Kule 4,0kg                            
1          Stine Fagerli                           Sømna IL        9,70
2          Ida Lothe Bjørnvolden           Sømna IL        8,79
3          Solveig Berg Olsen    Brønnøysund IL          8,31
4          Guro Knygh                            Sømna IL        7,71

G-11   Kule 2,0kg                            
1          Jarl Amund Arumairasa        Sømna IL        8,54

G-12   Kule 3,0kg                            
1          Andreas Olsen                       Sømna IL        5,75
2          Armin Jamshidi                     Sømna IL        4,54

G-13   Kule 3,0kg                            
1          Brage Arumairasa                  Sømna IL        10,26
2          Waldemar Knygh-Rossdal    Sømna IL        9,51

G-17   Kule 5,0kg                            
1          Einar Bjøru                             Sømna IL        9,81

MS      Kule 7,26kg                          
1          Espen Berg Olsen                  Sømna IL        9,25

MV 35-49       Kule 7,26kg                          
1          Tommy Dale                          Sømna IL        11,27

MV 70-79       Kule 4,0kg                            
1          Tor Dale                                 Sømna IL        12,10

J-13    Diskos 600g                          
1          Hedda Baustad                       Sømna IL        16,75
2          Emma Baustad                       Sømna IL        15,75

J-14    Diskos 750g                          
1          Tiril Graven                            Sømna IL        15,81

J-15    Diskos 750g                          
1          Oda Baustad                           Sømna IL        26,95
2          Emilie Lindvall Dahle           Sømna IL        16,36

G-11   Diskos 600g                          
1          Jarl Amund Arumairasa        Sømna IL        24,60
2          Snorre Baustad                       Sømna IL        14,39
3          Andreas Lindvall Dahle         Sømna IL        13,53
4          Adrian Olsen                          Sømna IL        12,69

G-12   Diskos 750g                          
1          Andreas Olsen                       Sømna IL        15,36
2          Håkon Hoftun Folgerø           Sømna IL        14,25
3          Armin Jamshidi                     Sømna IL        12,27

G-13   Diskos 750g                          
1          Brage Arumairasa                  Sømna IL        33,25

G-14   Diskos 1,0kg                         
1          Anders Solli Oppegård          Sømna IL        14,61

MS      Diskos 2,0kg                         
1          Tommy Dale                          Sømna IL        36,51

MV     Diskos 600g                          
1          Steinar Solli                           Sømna IL        15,26