Kristi himmelfartsdag ble sesongens første friidrettsstevne arrangert på Sømna stadion. Det var med deltakere fra Sandnessjøen, Tjalg IL, Orkanger IL, Brønnøysund IL og Sømna IL.
Her er resultatene:
(PS: Listen er oppdatert kl. 19.16 med noen lengde-resultater som hadde falt ut)
Rekrutter 8-10 år: 60m, liten ball og lengdeStella Vedal Grøttheim, Sømna ILDagrun Sund Einvik, Sømna IL Frøya Baustad, Sømna IL Kari Baustad, Sømna IL Emil Kolsvik, Sømna iL Felix Vedal Grøttheim, Sømna IL Iben Knygh-Rossdahl, Sømna IL Kristin Rørmark, Sømna ILFrida Vedal Grøttheim, Sømna ILIngeborg Hoftun Folgerø, Sømna ILSara Olufsen, Sandnessjøen IL. Agnes Eriksen, Sandnessjøen IL.
Barneidrett: 60m, liten ball og lengdeUlrik Rørmark, Sømna ILNicolas Berg Olsen, Tjalg ILSander Berg Olsen, Tjalg ILSimon Nyborg Folvik 14 Orkanger ILJohannes Dahle, Sømna IL
60m hekk J-12 1 Patricia Kibalcica Sandnessjøen IL 16,29
J-14 1 Tiril Graven Sømna IL 12,272 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 12,363 Hedda Skjerve Sandnessjøen IL 12,97
G-11 1 Heine Grøttheim Sømna IL 12,322 Niklas Rørmark Andersson Sømna IL 12,503 Amund Reinfjord Sømna IL 13,87
G-13 1 Waldermar Knygh-Rossdal Sømna IL 12,09
60m J-11 1 Kaisa Graven Sømna IL 10,472 Ingebjørg Hjelle Sømna IL 11,14J-12 1 Patricia Kibalcica Sandnessjøen IL 11,402 Marika Iversen Sandnessjøen IL 12,33
J-13 1 Emma Baustad Sømna IL 9,102 Hedda Baustad Sømna IL 9,833 Sofie Bredesen Sømna IL 10,06
J-14 1 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 9,602 Kirstin Lovise Moen Sømna IL 9,793 Hedda Skjerve Sandnessjøen IL 10,09
G-11 1 Andreas Lindvall Dahle Sømna IL 9,932 Niklas Rørmark Andersson Sømna IL 10,053 Heine Grøttheim Sømna IL 10,154 Snorre Baustad Sømna IL 10,405 Adrian Olsen Sømna IL 10,536 Amund Reinfjord Sømna IL 10,58
G-12 1 Andreas Olsen Sømna IL 9,972 Håkon Hoftun Folgerø Sømna IL 10,27
100m J-15 1 Solveig Bjøru Sømna IL 14,612 Oda Baustad Sømna IL 15,08
J-16 1 Emma Eriksen Sandnessjøen IL 13,37
KS 1 Solveig Berg Olsen Brønnøysund IL 15,35
G-17 1 Einar Bjøru Sømna IL 13,01
MS 1 Espen Berg Olsen Sømna IL 11,962 Tommy Dale Sømna IL 14,733 Jan Olve Bjøru Sømna IL 15,52
600m J-12 1 Marika Iversen Sandnessjøen IL 2.29,402 Patricia Kibalcica Sandnessjøen IL 2.53,65
J-13 1 Sofie Bredesen Sømna IL 2.04,56
J-14 1 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 2.02,73
G-11 1 Heine Grøttheim Sømna IL 2.05,572 Niklas Rørmark Andersson Sømna IL 2.07,693 Amund Reinfjord Sømna IL 2.10,004 Snorre Baustad Sømna IL 2.14,875 Adrian Olsen Sømna IL 2.24,13
G-12 1 Andreas Olsen Sømna IL 2.11,31
G-13 1 Khalid Hassan Sømna IL 1.45,44
800m J-14 1 Iselin Evensen Sømna IL 2.34,12 Martine Evensen Sømna IL 2.35,8
J-15 1 Emilie Lindvall Dahle Sømna IL 2.50,2
G-17 1 Einar Bjøru Sømna IL 2.18,9
MS 1 Ørjar Evensen Sømna IL 2.36,2
3000m MS 1 Lasse Blom Sømna IL 8,542 Kjell Arne Trælnes Sømna IL 8,58
J-11 Lengde sone 0,5 1 Kaisa Graven Sømna IL 3,24
J-12 Lengde sone 0,5 1 Aurora Knygh Sømna IL 3,362 Patricia Kibalcica Sandnessjøen IL 3,013 Adele Søreng Sømna IL 2,954 Marika Iversen Sandnessjøen IL 2,90
J-13 Lengde sone 0,5 1 Emma Baustad Sømna IL 4,162 Sofie Bredesen Sømna IL 3,88
J-14 Lengde sone 0,5 1 Tiril Graven Sømna IL 4,412 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 4,173 Hedda Skjerve Sandnessjøen IL 3,884 Kirstin Lovise Moen Sømna IL 3,39
J-14 Lengde 1 Tiril Graven Sømna IL 4,452 Hedda Skjerve Sandnessjøen IL 4,283 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 3,644 Kirstin Lovise Moen Sømna IL 2,84
J-15 Lengde1 Solveig Bjøru Sømna 4,55
J-16 Lengde1 Emma Eriksen Sandnessjøen IL 4,85
G-11 Lengde sone 0,5 1 Niklas Rørmark Andersson Sømna IL 3,982 Heine Grøttheim Sømna IL 3,823 Andreas Lindvall Dahle Sømna IL 3,694 Snorre Baustad Sømna IL 3,495 Amund Reinfjord Sømna IL 3,306 Adrian Olsen Sømna IL 2,94
G-12 Lengde sone 0,5 1 Andreas Olsen Sømna IL 3,902 Håkon Hoftun Folgerø Sømna IL 3,193 Armin Jamshidi Sømna IL 2,94
G-13 Lengde sone 0,5 1 Waldemar Knygh-Rossdal Sømna IL 4,402 Khalid Hassan Sømna IL 4,25
G-17 Lengde 1 Einar Bjøru Sømna IL 4,85
J-11 Kule 2,0kg 1 Ingebjørg Hjelle Sømna IL 5,472 Signe Bredesen Sømna IL 5,31
J-12 Kule 2,0kg 1 Patricia Kibalcica Sandnessjøen IL 6,432 Marika Iversen Sandnessjøen IL 3,87
J-13 Kule 2,0kg 1 Hedda Baustad Sømna IL 8,542 Emma Baustad Sømna IL 8,263 Sofie Bredesen Sømna IL 7,60
J-14 Kule 3,0kg 1 Sara Slåttøy Sømna IL 8,052 Iselin Evensen Sømna IL 7,493 Emilija Kibalcica Sandnessjøen IL 7,194 Hedda Skjerve Sandnessjøen IL 6,545 Kirstin Lovise Moen Sømna IL 4,90
J-15 Kule 3,0kg 1 Oda Baustad Sømna IL 9,66
KS Kule 4,0kg 1 Stine Fagerli Sømna IL 9,702 Ida Lothe Bjørnvolden Sømna IL 8,793 Solveig Berg Olsen Brønnøysund IL 8,314 Guro Knygh Sømna IL 7,71
G-11 Kule 2,0kg 1 Jarl Amund Arumairasa Sømna IL 8,54
G-12 Kule 3,0kg 1 Andreas Olsen Sømna IL 5,752 Armin Jamshidi Sømna IL 4,54
G-13 Kule 3,0kg 1 Brage Arumairasa Sømna IL 10,262 Waldemar Knygh-Rossdal Sømna IL 9,51
G-17 Kule 5,0kg 1 Einar Bjøru Sømna IL 9,81
MS Kule 7,26kg 1 Espen Berg Olsen Sømna IL 9,25
MV 35-49 Kule 7,26kg 1 Tommy Dale Sømna IL 11,27
MV 70-79 Kule 4,0kg 1 Tor Dale Sømna IL 12,10
J-13 Diskos 600g 1 Hedda Baustad Sømna IL 16,752 Emma Baustad Sømna IL 15,75
J-14 Diskos 750g 1 Tiril Graven Sømna IL 15,81
J-15 Diskos 750g 1 Oda Baustad Sømna IL 26,952 Emilie Lindvall Dahle Sømna IL 16,36
G-11 Diskos 600g 1 Jarl Amund Arumairasa Sømna IL 24,602 Snorre Baustad Sømna IL 14,393 Andreas Lindvall Dahle Sømna IL 13,534 Adrian Olsen Sømna IL 12,69
G-12 Diskos 750g 1 Andreas Olsen Sømna IL 15,362 Håkon Hoftun Folgerø Sømna IL 14,253 Armin Jamshidi Sømna IL 12,27
G-13 Diskos 750g 1 Brage Arumairasa Sømna IL 33,25
G-14 Diskos 1,0kg 1 Anders Solli Oppegård Sømna IL 14,61
MS Diskos 2,0kg 1 Tommy Dale Sømna IL 36,51
MV Diskos 600g 1 Steinar Solli Sømna IL 15,26