79 deltakere i løpskarusell-premieren

Lørdagens Øymil var årets første løp i Sør-Helgeland løpskarusell.

Juniorvinner og Mosjøen-løper Johannes Øvereng (t.v.) var såvidt raskere enn seniorvinner Lasse Blom fra Sømna IL. Her er de fotografert under et stevne i Vik.  Foto: Norma Moen

Sport

Arrangør var Sport Torghatten IL, og totalt var det 79 deltakere i de ulike klassene.


Resultater:


Barneløp 250m / 500m

Emmeli Hass,              Sømna

Mona Hass,                Sømna

Paul Emil Bekkevold

Anja Svendsen

Agnes Blom                Sømna

Rakel Blom                 Sømna

Leon Motyka              Sport Torghatten

Emil Dahle                  Sømna

Johannes Dahle          Sømna

Sander Berg Olsen      Tjalg

Bernt Viktor Garås     Sømna

Odin Gulaker


3,6 km 

MIX-Klasse

1          Stella Vedal Grøttheim                                              15,48

1          Nikolas Berg Olsen                 Tjalg                            15,48

3          Andreas Leander Olsen          Sømna                        16,13

4          Adrian Alexander Olsen         Sømna                        18,18

5          Frida V dal Grøttheim                                                18,32

6          Øyvind Vedal Grøttheim                                           18,36

7          Elin Kristine Olsen                  Sport Torghatten IL    20,51

8          Jill Rodahl                                                                  21,28



Øymila, 10 KM

Kvinner Jr.

            Elise Øvereng                         MIL                             DNF

Menn Jr.

1          Johannes Øvereng                 MIL                             33,07

2          Felix Vedal Grøttheim            Sømna                        37,49

3          Jonas Dahle                            Sømna                        40,16

4          Snorre Baustad                      Sømna                        40,22

5          Amund Reinfjord                    Sømna                        41,58


Kvinner Senior

1          Solveig Berg Olsen                 BIL                              42,10

2          Hanne Solberg                       Torsdagsklubben        43,18

3          Henriette Valan Høyholm                                         49,13

4          Veronika Steen Svendsen      Torsdagsklubben        53,44


Menn Senior

1          Lasse Blom                             Sømna                        33,15

2          Kristian Wold Arnøy               Sømna                        36,09

3          Andreas Rønning                    MIL                             36,58

4          Einar Jensen                           Torsdagsklubben        37,19

5          Nils Andre Reinfjord               Sømna                        38,23

6          Kay Arne Sandvik                   Namd. Løpeklubb       38,31

7          Andreas Dahle                        Sømna                        39,40

8          Rune Knoph                           BIL                              40,27

9          Michal Motyka                       Sport Torghatten        41,04

10        Marius Nilsen                         BIL                              42,52

11        Håvard Pettersen                   Sømna                        43,34

12        Knut Idar Torgnes                  Sport Torghatten        44,41

13        Eddy Reinfjord                       Torsdagsklubben        44,50

14        Kjell Rune Stavang                 Torsdagsklubben        45,54

15        Kim Stene       Helgl.og Namd. Harehundklubb        47,12

16        Glenn Cato Slåttøy                 Sømna                        48,22


Kvinner Veteran

1          Torill Olsen                                                                47,11

2          Ragnhild Solli                         Sømna                         48,13

3          Liv Bentzen                             Torsdagsklubben        57,09


Menn Veteran

1          Steinar Westerberg                Sømna                        37,51

2          Gunnar Trana                         SØMNA                       38,53

3          Leif Magne Øvrebust             Sømna                        41,51

4          Werner reinfjord                    Sømna                        42,39

5          Arild Hansten                         Tjalg                            44,07

6          Steinar Johansen Lilleås         Torsdagsklubben        45,09

7          Fredrik Johansen                    Torsdagsklubben        48,29

8          Eveb Borch                             Torsdagsklubben        48,32

9          Werner Lande Pedersen        Brønnøy Sykkelklubb 50,31

10        Bjørnar Torgnesen                 Torsdagsklubben        50,27


Trimklassen

Judith Ø. Lorentzen                           Sport Torghatten

Brynhild Larsen                                  Sport Torghatten

Rita Nilsen                                          Løpejentån

Ann Helen Johansen                          Sømna

Tom Ivar Olsen                                   Sømna

Eli M. Lyngøy Torgnes                        Torsdagsklubben

Arnfinn Torgnes                                 Torsdagsklubben

Kari Baustad                                       Sømna

Ida Lothe Bjørnvolldal                        Sømna

Richard Baustad                                 Sømna

Roy Rørmark                                      Sømna

Ragnvald Seim                                   Sømna

Hilde Skogmo                                     Løpejentån

Bjørn Tore Strand                  

Marianne Pettersen

Alf Dahle                                            Sømna

Kjell Arne Langø                                 Sømna

Christian Lie                                      

Anita Rosland                                     BIL

Arne Richard Rørmark