Publisert: 22.12.2008 kl. 06:36 , Endret: 22.12.2008 kl. 09:47
Diskuter denne saken
Innsendt av Men? Men?? o_O 23.12.2008 12:47:21 Varsle!
Kunne artikkelen kanskje inneholdt HVORFOR han ringte Politiet?
Med fare for å understreke det "faktum" at nordlendinger er skikkelig dumme: Jeg skjønner ikke hvorfor han anmeldte gaupa til Politiet.. Jeg tror ikke jeg hadde skjønt det om han ringte Viltnemda, Brannman Sam eller Posten heller..Jeg så nemlig nabokatta her om dagen. Hvem ringer jeg da?Å, jeg blir så forvirret. Noen burde lage en liste, slik at vi til enhver tid kan ringe rette vedkommende om vi ser et dyr som naturlig tilhører i den norske naturen.Innsendt av Vekten 22.12.2008 13:25:55 Varsle!
Vi har jo blitt annmodet om å melde fra når vi ser gaupe eller spor av gaupe. GOD JUL.
Innsendt av Jan 22.12.2008 09:14:54 Varsle!
Utrolig viktig nyhet. Men de glemmer det viktigste, at denne Gaupa også så en mann!! Altså vi lever i et land hvor gauper går fritt omkring i naturen, og det er faktisk helt lovlig for gaupene. Det finnes også en hel del annet vilt ute i naturen. Men skal vi melde fra til Politiet hver gang vi ser noen av de? Og i så fall, hva skal Politiet gjøre med det? Hmmmm.. lurer på,,, forventes det at jeg heretter melder fra til Politiet hver gang jeg ser en skogmus, rev, hare, elg, rådyr, hjort, annet vilt, eller gaupe for den del?
Her bør vi få en offentlig debatt, og politimesteren må involveres. Det må jo være farlig at ville dyr går rundt i naturen helt uten tilsyn !! ... Eller, det hele er jo bare tull, og til å le seg skakk av!!Innsendt av joppe 22.12.2008 08:14:01 Varsle!
Wow, en gaupe på veien. det var jammen bra at noen ringte politiet slik at noen kan ta saken videre for slikt er jo helt uhørt.
Kunne tenke meg et bedre signalement av individet slik at man kjenner igjen vedkommede og kan gå en annen vei dersom det skulle oppstå nærkontakt.Den brukte sikkert ikke refleks heller.Vi får bare oppfordre innbyggerne i område om å holde seg innendørs og samtidig håpe at ikke julenissen blir gaupe mat.En humrende GOD JULInnsendt av © Mattis 22.12.2008 07:49:20 Varsle!
Hva er egentlig saken/problemet her?Var gaupa der evt ulovlig etter veien uten reflex eller er det finnerlønn for slikt?



