Publisert: 07.09.2010 kl. 23:40
Assange snakket tirsdag ut om voldtektsanklagene i et intervju med den svenske TV-stasjonen TV4. Han er siktet for voldtekt og for seksuell trakassering av to kvinner i Sverige, men nekter for å ha gjort noe galt.
- Jeg har aldri gjort noe mot noens vilje i mitt privatliv, verken i Sverige eller andre steder. Slike anklager er helt enkelt løgn, sier han til TV4.
- Det finnes ingen ord, ingen handlinger, ingen voldsbruk som skulle kunne tolkes som voldtekt, fastholder han.
Assange har selv tidligere antydet at han har fått mektige fiender etter at nettstedet WikiLeaks publiserte 75.000 sider med hemmeligstemplede dokumenter om krigen i Afghanistan.
Men han avviser at han skal ha sagt at han tror CIA står bak voldtektsanklagene. I stedet antyder han at anklagene kan ha en personlige bakgrunn. (©NTB)


